МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - КЮСТЕНДИЛ

Актуално

Предстоящо

Национален конкурс за детска рисунка „Рисувам за децата на Европа“

За участие в национален конкурс за детска рисунка „Рисувам за децата на Европа“ в РУО - Кюстендил бяха получени общо 80 рисунки които бяха разделени по възрастови групи на участниците както следва:
Подтотвителни групи /в една обща група/ , Първи клас , Втори клас , Трети клас,Четвърти клас
Съгласно заповед на началника на РУО – Кюстендил регионална комисия
определи номинираните за участие в национален кръг участници от обл. Кюстендил. Класирането в регионалния кръг на конкурса „Рисувам за децата на Европа“, беше определено както следва:

Подтотвителни групи:
I. Денис Богоев – четвърта група „Светулка“, ДГ “Първи юни“, гр. Кюстендил
II. Светлозара Славева - четвърта група „Светулка“, ДГ “Слънце“, гр. Кюстендил
III. Сияна Ибраимова - четвърта група „Светулка“, ДГ “Първи юни“, гр. Кюстендил

Първи клас:
I. Луис Боянов – ОУ „Даскал Димитрий“, гр. Кюстендил
II. Драгомира Маркова - ОУ „Даскал Димитрий“, гр. Кюстендил
III. Катя Асенова - ОУ „Даскал Димитрий“, гр. Кюстендил

Втори клас:
I. Иван Ганчев – ОУ „Евлоги Георгиев“, гр. Дупница
II. Ивана Тричкова - ОУ „Евлоги Георгиев“, гр. Дупница
III. Меган Методиева - ОУ „Евлоги Георгиев“, гр. Дупница

Трети клас:
I. Виктория Николова – ОУ „Евлоги Георгиев“, гр. Дупница
II. Теа Костадинова - ОУ „Евлоги Георгиев“, гр. Дупница
III. Димитър Сотиров - СУ „Паисий Хилендарски“, гр. Дупница

Четвърти клас:
I. Тереза Иванова – ОУ „Иван Вазов“, гр. Кюстендил
II. Александра Маринова - НУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Ръждавица, община Кюстендил
III. Виктор Валентинов - ОУ „Даскал Димитрий“, гр. Кюстендил

Всички участници получиха грамоти за участие от РУО-Кюстендил.
Целта на конкурса е да се популяризира Председателството на България в Европейския съюз сред децата от подготвителните групи и учениците от I –IV клас.
Конурсът продължава с провеждане на национален етап до 15 януари.