МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - КЮСТЕНДИЛ

Актуално

 

В периода от 14.12.2018 г. до 19.02.2019 г. в област Кюстендил ще се проведат общинските кръгове на ученическите олимпиади за учебната 2018/2019 година, съгласно определения график.

  4

Утвърдени графици за провеждане на областните и националните кръгове на ученическите олимпиади, на националните състезания и на националните състезания по професии за учебната 2018/2019 година.


На вниманието на РАБОТОДАТЕЛИ и ПРЕДСТАВИТЕЛНИ ОРГАНИЗАЦИИ НА РАБОТОДАТЕЛИТЕ от ОБЛАСТ КЮСТЕНДИЛ!

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2019/2020 година за област Кюстендил на основание чл. 50, ал. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование Регионално управление на образованието – Кюстендил кани работодателите и представителни организации на работодателите от област с административен център Кюстендил да направят заявки за прием на ученици в VIII клас за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии по приложения образец.
Заявките могат да се направят и чрез училищата в срок до 15 януари 2019 година.

Заявка за държавен план-прием на ученици в VIII клас за обучение по специалности от професии за учебната 2019/2020 година

ПОДРОБНОСТИ ЗА ДПП

Предстоящо

Успех на школата по изобразително и приложно изкуство и клуб „Съхрани българското“ при ОДК – Кюстендил в НК по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден”- 2014

На 12 декември в Министерство на образованието и науката – гр. София се състоя тържествена церемония по награждаване на победителите в Националния конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден".
Сред наградените бяха и четири талантливи деца от школата по изобразително и приложно изкуство с ръководител Любка Радкова и от клуб „Съхрани българското" с ръководител Катя Борисова. Ето имената им:
Раздел „Изобразително изкуство"
І място в ІІІ възрастова група – Вилеслава Георгиева Георгиева (ШИПИ)
ІІ място в ІІІ възрастова група – Ралица Данчова Стоянова (ШИПИ)

Раздел „Слово"
І място във ІІ възрастова група – Василена Бисерова Карадачка (клуб „Съхрани българското")
ІІ място във ІІ възрастова група – Лиляна Димитрова Юлева (клуб „Съхрани българското")
Наградите връчи г-жа Ваня Кастрева – Заместник-министърът на образованието и науката.
Всички присъстващи бяха поздравени и от г-жа Таня Досева – директор на Националния дворец на децата, която изказа специални благодарности към МОН за категоричната подкрепа към НДД и към децата.
В тържеството взеха участие Детска вокална група „Сладки пуканки", Детски фолклорен ансамбъл „Изворче" при НДД, а също така свои творби четоха победителите в литературния конкурс.
Изложба с наградените рисунки и творби по приложно изкуство бе открита на IV и V етаж на МОН.