МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - КЮСТЕНДИЛ

Актуално

Съгласно Заповед № РД09-642/12.03.2021 г., изменена и допълнена със Заповед № РД09-683/15.03.2021 г. на министъра на образованието и науката за учениците от V до XII клас от училищата и центровете за подкрепа за личностно развитие на територията на област Кюстендил да се организира обучение от разстояние в електронна среда чрез използване на средствата на информационните и комуникационните технологии, считано от 15.03.2021 г. до 02.04.2021 г. включително.

 

 

МЕСЕЧНА ЦЕЛЕВА ПОМОЩ ЗА СЕМЕЙСТВА С ДЕЦА ДО 14-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ПРИ ОБЯВЕНО ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ ИЛИ ОБЯВЕНА ИЗВЪНРЕДНА ЕПИДЕМИЧНА ОБСТАНОВКА

Предстоящо

Предстои заключителният етап от обучението за оценяване в електронна среда на изпитните работи в IV клас от НВО по БЕЛ, в VII и в X клас от НВО по математика.

Публикувано на 09.03.2021 г.

Всички участници, които са участвали в предходните етапи на обучението, регистрирали са се в електронната среда, проверили са и са оценили съответния изискуем брой писмени работи за съответния клас и предмет, следва:

1. На 19 март 2021 г. от 12:00 до 17:00 часа трябва да проверят и да оценят определен брой писмени работи.

2. Участниците да организират преките си задължения в училищата, така че да имат възможност да се включат в последния етап на обучението.

3. Допълнителни указания ще получат по електронен път от организаторите на обучението.

Успех на школата по изобразително и приложно изкуство и клуб „Съхрани българското“ при ОДК – Кюстендил в НК по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден”- 2014

На 12 декември в Министерство на образованието и науката – гр. София се състоя тържествена церемония по награждаване на победителите в Националния конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден".
Сред наградените бяха и четири талантливи деца от школата по изобразително и приложно изкуство с ръководител Любка Радкова и от клуб „Съхрани българското" с ръководител Катя Борисова. Ето имената им:
Раздел „Изобразително изкуство"
І място в ІІІ възрастова група – Вилеслава Георгиева Георгиева (ШИПИ)
ІІ място в ІІІ възрастова група – Ралица Данчова Стоянова (ШИПИ)

Раздел „Слово"
І място във ІІ възрастова група – Василена Бисерова Карадачка (клуб „Съхрани българското")
ІІ място във ІІ възрастова група – Лиляна Димитрова Юлева (клуб „Съхрани българското")
Наградите връчи г-жа Ваня Кастрева – Заместник-министърът на образованието и науката.
Всички присъстващи бяха поздравени и от г-жа Таня Досева – директор на Националния дворец на децата, която изказа специални благодарности към МОН за категоричната подкрепа към НДД и към децата.
В тържеството взеха участие Детска вокална група „Сладки пуканки", Детски фолклорен ансамбъл „Изворче" при НДД, а също така свои творби четоха победителите в литературния конкурс.
Изложба с наградените рисунки и творби по приложно изкуство бе открита на IV и V етаж на МОН.